15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 4:05
- Reklama -
DomůZahraničníDeník Bridget Jones: Renée Zellweger má krasavce

Deník Bridget Jones: Renée Zellweger má krasavce

Už dva roky spokojené vrká po boku britského televizního moderátora Anta Ansteada. Renée Zellweger si parádně rozumí i s jeho dětmi Amelií a Archiem. Po několika vztahových průšvizích se tak zdá, že konečně našla toho pravého. Tak jako Bridget Jones.

Románky Renée Zellweger přitom byly vždycky terčem pozornosti veřejnosti a médií. Není se čemu divit, je to totiž seznam velmi slavných jmen. Randila třeba s Jimem Carreym, Matthewem Perrym, Bradleym Cooperem či Georgem Clooneym. Šuškalo se, že cosi měla i s Paulem McCartneym. Abychom jí ale nekřivdili – dokázala mnohokrát zazářit i před kamerou.

Jaké role ji proslavily?

Její průlomovou rolí byla postava Dorothy Boyd ve filmu “Jerry Maguire” (1996), za kterou získala uznání kritiky. Nicméně skutečně zazářila ve své roli Bridget Jones v romantické komedii “Deník Bridget Jones” (2001), která ji katapultovala na mezinárodní hvězdnou scénu.

Během své kariéry Renée Zellweger prokázala svou všestrannost a schopnost ztvárnit různorodé postavy. Za její výkon ve filmu “Chicago” (2002), kde hrála roli Roxie Hart, získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Změna image

Ve svém životě prošla také několika fázemi úprav vzhledu, aby se dokonale vžila do rolí, což ukázalo její oddanost a profesionalitu. Kromě toho se v roce 2003 vrátila k roli Bridget Jones ve filmu “Bridget Jones: S rozumem v koncích”, a následující léta přinesla další úspěchy v obrazech jako “Muž jménem Kůň” (2005), “Paní Potterová” (2006) a “Appaloosa” (2008).

Její nejvýznamnější kariérní okamžiky zahrnují ocenění a nominace na prestižní ceny jako Oscary, Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Awards.

Zdroje: redakce, goodhousekeeping, dailymail.co.uk, csfd.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů