15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 2:05
- Reklama -
DomůZahraničníPrinc Harry a Meghan: Další trapas, tentokrát s americkým prezidentem

Princ Harry a Meghan: Další trapas, tentokrát s americkým prezidentem

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle jsou s britskou královskou rodinou stále na kordy. Nic na tom nezměnila ani smrt královny Alžběty II. Pár tak chce získat politický vliv alespoň v USA. Jenže se to zřejmě jen tak nepodaří.

Manželé žijí od roku 2020 v Kalifornii. Možná si mysleli, že jsou v podstatě Američané. Jenže se přepočítali. Když požádali amerického prezidenta Bidena, zda by nemohli letět zpět do USA na palubě Air Force One spolu s první dámou Jill Bidenovou, se zlou se potázali. Podle Daily Mail to Bílý dům kategoricky odmítl s tím, že by to mohlo narušit vztahy mezi USA a Británií.

Navíc se spekuluje, že slavný pár má finanční potíže. Některé zdroje dokonce říkají, že rodiče Archieho a Lilibet žili nějakou dobu odděleně, aby si ujasnili priority. Je možné, že „třenice“ pocházejí právě z nedostatku peněz.

Charita i skandály

Jak už bylo zmíněno, pár v roce 2020 učinil kontroverzní rozhodnutí stáhnout se z oficiálních povinností v rámci královské rodiny a přesídlit do Severní Ameriky. O této události se mluvilo jako o “Megxitu.” Po svém odchodu z královské rodiny založili nezávislou charitativní organizaci Archewell Foundation a stali se více angažovanými v různých projektech a aktivitách.

Během té doby také získali pozitivní i negativní publicitu. Byli zapojeni do různých projektů zaměřených na podporu mentálního zdraví, dobročinných aktivit a boje proti rasismu a negativním dopadům sociálních sítí. Jenomže jejich větší či menší skandály bohužel většinou bohulibou činnost odsunuly do pozadí.

Zdroje: redakce, Daily Mail, bbc.com, youtube.com

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů