15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 2:05
- Reklama -
DomůZahraničníPrinc Harry už není „Jeho královská Výsost“. Rodina se zase víc odcizila

Princ Harry už není „Jeho královská Výsost“. Rodina se zase víc odcizila

Buckinghamský palác na webové stránce královské rodiny v tichosti odstranil titul Jeho královská Výsost od jména prince Harryho. Britská média spekulují, že je to další krok v definitivním „odstranění“ černé ovce rodiny.

V roce 2020 se princ Harry a jeho manželka Meghan rozhodli k tzv. Magxitu a oba přesídlili z Velké Británie do USA. Součástí dohody bylo, že jelikož přestali vykonávat své královské povinnosti, přijdou i o tituly. „Sussexové nebudou používat své tituly HRH (His Royal Highness, pozn. red.), protože již nejsou pracujícími členy královské rodiny,“ znělo v oficiálním prohlášení paláce.

Přesto se na webu v mnoha případech Harry objevoval jako Jeho královská Výsost. To už je ale minulostí, veškeré zmínky byly odstraněny. Meghan je na tom podobně, je z ní „jen“ vévodkyně nebo prostě „ona“.

Jaká byla cesta?

Princ Harry a Meghan Markle se vzali 19. května 2018. Jejich svatba byla velkou událostí, kterou sledovaly miliony lidí po celém světě. O rok později oznámili, že plánují stáhnout se z přední linie britské královské rodiny a věnovat se více nezávislé činnosti.

Po svém odchodu z královské rodiny se začali věnovat vlastním charitativním projektům a podnikání. Založili organizaci Archewell, která se zaměřuje na charitativní, vzdělávací a kulturní projekty. Dále uzavřeli výnosné smlouvy s mediálními platformami a vytvořili obsah pro televizi a streamovací služby. To už je ale podle všeho minulostí. Podle všeho se jim v poslední době příliš nedaří a asi také docházejí peníze.

Mají syna Archie Harrisona Mountbatten-Windsora, který se narodil v květnu 2019. V červnu 2021 přivedla Meghan na svět dceru jménem Lilibet Diana.

Zdroje: independent.co.uk, people.com, telegraph.co.uk

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů