15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 3:05
- Reklama -
DomůZahraničníCindy Crawford boří mýty o hloupých modelkách. Její IQ hovoří o opaku

Cindy Crawford boří mýty o hloupých modelkách. Její IQ hovoří o opaku

Ramínka na šaty, lovkyně sportovců apod. Takové řeči kolují o modelkách. Někdy jsou pravdivé, co si budeme povídat. Ovšem v případě jedné z neúspěšnějších topmodelek všech dob jsou tyto povídačky úplně mimo. Cindy Crawford je zkrátka jiná.

Někdejší topmodelka se může chlubit vysokým IQ, které se uvádí mezi 154 a 156 body. Ono se ale vlastně není čemu divit. Nikdy nešla snadnou cestou. Už na střední škole excelovala a patřila k nejlepším žákyním. Po zdárném dokončení začala studovat chemicko-technologickou školu. Tu nedokončila, protože se prosadila v modelingu. Kariéru v showbyznyse pak logicky upřednostnila. Stala jednou z nejuznávanějších a nejúspěšnějších modelek 80. a 90. let.

Ikona nejen módy

Hvězdná kariéra Crawford začala poté, co byla objevena v roce 1986 při plavbě na plachetnici. Její charakteristické rysy, jako jsou znaménko nad rtem a výrazné oblouky obočí, ji pomohly vyniknout mezi ostatními modelkami. Pracovala pro mnoho prestižních značek a módních designérů, včetně Revlon, Versace, Chanel, Calvin Klein a mnoha dalších.

Byla také součástí módního fenoménu známého jako “supermodelka”, který představoval vzestup modelů na pozornost médií a módního průmyslu. Její úspěch nebyl omezen jen na přehlídková mola. Objevila se také na obálkách mnoha mezinárodních módních časopisů.

Po skončení aktivní kariéry modelky se věnovala dalším podnikatelským aktivitám, včetně herectví, designu nábytku a kosmetiky. Je také známá pro své aktivity ve prospěch charitativních a sociálních projektů. I dnes zůstává ikonou módy a krásy, která měla výrazný vliv na průmysl a kulturu.

Zdroje: redakce, iq-testovani.cz, britannica.com, hellomagazine.com

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů