18.3 C
Prague
Pátek, 24 května 2024, 3:05
- Reklama -
DomůČeskéKaždý jeden soutěžící má můj velký respekt a obdiv, říká Radek Kašpárek

Každý jeden soutěžící má můj velký respekt a obdiv, říká Radek Kašpárek

Trio obávaných porotců opět změní život dalšímu amatérskému kuchaři, který se přijde učit od těch nejlepších. Letos s celou řadou novinek. Co o své roli v populární show říká Radek Kašpárek?

Vzpomenete si na svoje první natáčení? Na vaši první sezonu? Jak moc to bylo jiné?

Já šel do prvního natáčení s tím, že jsem měl za sebou nějakou zkušenost, čtyři roky vaření na Barrandově, ale to bylo něco úplně jiného než natáčení MasterChefa. Měl jsem z toho velký respekt, v roli porotce jsem byl poprvé a bylo tam hodně neznámých. Vzpomínám na to hrozně rád. Za ty roky jde na nás krásně vidět, jak jde čas.

Vaší rolí v MasterChefovi je být porotcem. Jak byste okomentoval svůj výkon v samotných začátcích?

Je tam vidět posun. Jsme ostřílenější, celkově je to uvolněnější. Víme, jak reagovat v některých situacích, co očekávat od natáčení, jak rozprostřít síly do celého dne.

Znal jste se s ostatními porotci před MasterChefem?

Znali jsme se, věděli jsme o sobě, ale před natáčením jsme se někde možná potkali tak jednou. Osobní setkání proběhlo až na prvním natáčení.

Jak vám osobně MasterChef změnil život?

MasterChef mi dal lepší vyjadřování a víc jsem se rozmluvil. V osobním životě úplně asi ne, ale lidé mě díky MasterChefovi poznávají a to je moc příjemné. Občas nás pochválí, že nám fandí. A i když jsem někdy unavený, tak se úsměv snažím vyloudit nebo si fotku milerád udělám. Lidé znají Field, ale co si budeme povídat, být v prime time hodně pomůže.

Trojice porotců v show Souboj na talíři (foto: se souhlasem TV Nova)

Vybíráte teď popáté nejlepšího kuchaře. Je stále dost amatérských kuchařů?

No, to já nevím, ale je dobré, že v každé řadě máme silnou šestnáctku. Vypovídá to o tom, že i teď v páté řadě má republika co dát. Pořád se najdou šikovní amatérští kuchaři.

Když je vidíte, jak začínají a jak se zlepšují, vzpomenete si někdy na své kuchařské začátky?

Určitě, právě proto si myslím, že jsme k těm soutěžícím féroví. Víme, že to nemají jednoduché. Vzpomínám si na své začátky, které hodně bolely a byly extrémně těžké. A i když mám být za toho kata, tak se to snažím těm soutěžícím zpříjemnit a poradit jim. Snažím se je spíš vyhecovat a podporovat, než abych je sekal. Oni si ten tlak na sebe vytvoří sami během vaření.

Kdyby byl MasterChef v době, kdy vám bylo dvacet let, přihlásil byste se?

To asi ne, to by mě musel přihlásit někdo ze známých. Navíc teď vím, co to obnáší, tak bych do toho nešel. Není to jednoduché. Každý jeden soutěžící ze všech řad má můj velký respekt a obdiv. Je jedno, jak se umístili, ale sebrali odvahu a šli do toho.

Můžete diváky nalákat k letošní řadě MasterChefa. Co bude nového?

Jsou tam novinky jako v každé řadě, ale tato řada prošla největšími změnami a diváci se mají rozhodně na co těšit.

Pět let MasterChef, do toho Souboj na talíři. Nelezete si s kluky na nervy?

Náznak někdy je, ale respektujeme se. Známe se a víme, co čekat. Takže ponorku jako takovou jsme nikdy neměli, teda dokud nedojde k souboji.

Oblíbená potravina?

Morek.

Oblíbený kuchyňský nástroj?

Nůž a pinzeta.

Sladká, nebo slaná snídaně?

Slaná.

Oblíbená vychytávka v kuchyni?

Těch mám, ale při krájení pažitky celý stonek pažitky svázat vlhčeným plátěným ubrouskem a krájet, pak se pažitka nerozpadá.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů