15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 2:05
- Reklama -
DomůČeskéOndřej Sokol se potýká s Aspergerovým syndromem

Ondřej Sokol se potýká s Aspergerovým syndromem

Ondřej Sokol, oblíbený moderátor a známý komik, vždy budí dojem člověka, který si žije život naplno a nenechá se snadno vyvést z míry. Ačkoliv toto tvrzení jistě platí, musí se vypořádat také s jednou náročnou životní výzvou – má Aspergerův syndrom, což je jedna z forem autismu. Ani tato skutečnost ale nezastavila jeho úspěšnou kariéru.

Muž mnoha talentů – to je Ondřej Sokol. V soutěži Na lovu ukazuje svou schopnost týmové spolupráce, v pořadu Partička baví diváky ostrými vtipy, a přesto stihne plnit náročné úkoly. V soukromí nachází oporu u své mladší partnerky Nikoly, kterou před čtyřmi lety požádal o ruku, i když samotná svatba zatím neproběhla. Jsou ale také chvíle, kdy mu není zkrátka dobře. Co je důvodem?

Někdy je těžké chodit ven, říká Sokol

Na vině je Aspergerův syndrom, který se řadí mezi poruchy autistického spektra. Jeho projevem může být nejen problém s navazováním vztahů, ale také absence abstraktního myšlení. Lidé s Aspergerem jen obtížně čtou neverbální projevy ostatních, což jim obvykle ztěžuje komunikaci. Kdo by to do Sokola řekl?

Na druhou stranu bývají nadprůměrně inteligentní a vynikají bohatou slovní zásobou. Vzhledem k tomu, jak prestižní akce už Sokol moderoval je evidentní, že v českém rybníčku slovem doslova vládne.

„Mívám blbý období, kdy se mi nechce ven. Mám takový spíš jako strach se vidět s lidmi a je to potom těžký chodit ven, zvlášť v tomhle povolání, musím říct, že to není příjemný,“ přiznal Sokol.

Zdroj: redakce, Zdroj: DVTV, zeny.iprima.cz, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů