19.2 C
Prague
Pátek, 24 května 2024, 8:05
- Reklama -
DomůČeskéAdéla Gondíková: S postavou Hany má několik společných rysů

Adéla Gondíková: S postavou Hany má několik společných rysů

Když televize Nova ohlásila, že Adéla Gondíková naskočí do nekonečného seriálu Ulice, někteří diváci byli zaskočeni. Hodí se do takového konceptu? Jakou roli bude hrát? Připraví Lindu Rybovou o její velkou lásku? Sama Gondíková prozradila, že tohle je pro ni velká výzva. Co má se svou postavou společného?

Co vás přesvědčilo, že jste přijala roli Hany?

Role samotná. Je to pro mě úkol, který jsem ještě nikdy neměla možnost realizovat. Jinými slovy, takovou postavu jsem ještě nehrála, což je pro mě výzva, abych se s tím nějak poprala.

Co je pro vás při výběru role podstatné?

Většinou jsou to lidé, se kterými budu spolupracovat. Vzhledem k mému věku už nechci trávit čas s nikým, kdo by mi nebyl milý. Což ovšem neznamená, že bych se ráda nepoznávala s novými lidmi. To určitě vždycky vítám. Na Nově jsem strávila spoustu let, takže tu znám opravdu hodně dobrých lidí. A s některými z nich se teď potkávám i v Ulici. Totéž platí i o hercích. S většinou z nich se znám už dlouho.

Například s těmi, s nimiž bude moje postava nejvíce ve styku. S Lindou Rybovou, Martinem Fingerem a Vasilem Fridrichem se známe opravdu dobře. S Vasilem se potkáváme v rádiu, kde děláme s Terezkou Kostkovou Blízká setkání, s Martinem Fingerem hraje můj bratr v Činoherním klubu a s Lindou Rybovou jsme byly spolužačky (ona je samozřejmě mladší, ale už na škole jsme se potkávaly).

Jaká je Hana? Co nám o ní prozradíte?

Je to bývalá manželka Evžena, kterého hraje Martin Finger. Už se o ní v seriálu v minulosti několikrát mluvilo, a to ne úplně nejlépe. Takže když se konečně objeví, nemá vůbec pozitivní pozici.

Přichází se špatnou pověstí ženy, která Evžena při rozvodu totálně oškubala, obrala ho úplně o všechno. Jenomže teď se dozvíme nějaké další skutečnosti, takže místo prvoplánové, vypočítavé mrchy se pokusíme představit divákovi ženu, kterou by mohl pochopit a „vzít na milost“.

Máte s Hanou nějakou vlastnost společnou?

Herec, který hraje jakoukoliv postavu, má s tou figurou vždycky něco společného. I kdyby to bylo sebevíce skryto, vždycky to nakonec vyplave na povrch. S Hanou se zatím seznamuji poměrně krátce, takže vám ještě nemohu říct konkrétní věci, ale určitě se něco objeví.

Zatím si o ní myslím, že rozhodně není charakterově tak špatná, jak vypadá její pověst. Ale co bude dál, to se ještě uvidí.

Jaký byl váš první natáčecí den v Ulici?

Tam vládl na place šéfrežisér Stano Sládeček, se kterým jsem předtím dělala kamerové zkoušky, takže už jsme se také trošku znali. Před kamerou byl se mnou Martin Finger, což byla pohoda.

Nejvíc mě – a velmi mile – překvapilo, že ačkoliv jde o denní seriál a musí se natočit obrovské množství obrazů, je čas se rolemi herecky zabývat. Je to tím, že tým, který Ulici natáčí, je za ta léta už tak sehraný, že zbývá čas si o jednotlivých postavách a jejich reakcích na konkrétní situace něco říct.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů