15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 3:05
- Reklama -
DomůČeskéVilma Cibulková prozradila recept na skvělou postavu. A fakt to není žádná...

Vilma Cibulková prozradila recept na skvělou postavu. A fakt to není žádná věda

Herečka Vilma Cibulková odvedla skvělý výkon v roli afektované šedesátnice ve hře Růžové svatby, která měla premiéru na jevišti Strašnického divadla. S Michaelou Dolinovou rozehrály příběh dvou povahově rozdílných sester, které připravují svatbu dcery z jedné z nich, a přitom mezi sebou proberou kde co.

Obě herečky si musely zapamatovat spoustu textu. „Musím poděkovat hereckému Pánu Bohu, mám dobrou paměť na texty. Až je to někdy na škodu. Natočím povídku do rozhlasu a umím ji nazpaměť. Ale co s tím? Už ji nepotřebuji, protože je to nahrané. A co se týká divadelních textů, po druhém čtení už texty je skoro umím, tak pak už jen cizeluji a učím se víceméně roli toho druhého,“ prozradila Vilma Cibulková, která je ve svých šedesáti letech stále drobná a štíhlá.

Jak to dělá? „Já jím všechno, pravdu všechno. Mně se 35 let vůbec nehnula váha, tedy kromě těhotenství. Usadila jsem se na svých 55 kilech a jdu kilo dolů či nahoru. Víc se to nehne. Ale po šedesátce si to tělo dělá, co chce, tak si každé ráno trochu pocvičím.“

Sladká perníková omáčka

Jak si bude štíhlá herečka užívat vánočních dobrot, když si nemusí hlídat váhu? „Jsem vděčný strávník a nevím, jestli dobrý, ale vášnivý kuchař. Žádné jídlo není stejné, protože pořád improvizuji. Jedinou specialitu, kterou na Vánoce dělám, je sladká perníková omáčka s perníkem a ořechy, která se dává k rybě, ta se u nás traduje celá léta. A pak také u nás na štědrovečerním stole musí mít 9 chodů,“ usmívala se Vilma Cibulková a přidala jednu vzpomínku.

„Kdysi, když jsem ještě byla s Mirečkem, zavedli jsme zvyk, že jsme si na Štědrý den pozvali ještě dva, tři kamarády, kteří by byli jinak sami doma. Každý jsme měli za úkol vymyslet a uvařit nějaký světový vánoční pokrm. A to bylo hodně zajímavé, každý rok bylo něco nového.“

Spousta osobností

Premiéru si nenechaly ujít také známé osobnosti, například přišli Jana Adamcová, Anife Vyskočilová, Romana Fenclová či herečtí kolegové Zdeněk Žák, Miloň Čepelka, Dana Homolová, Ladislav Ondřej, Veronika Gajerová, Martin Sochor a další.

Komedie Růžové svatby s Michaelou Dolinovou a Vilmou Cibulkovou v produkci agentury Adverte, s.r.o. diváky pobaví také 30. prosince. Ve Strašnickém divadle čeká na diváky též přípitek na rozloučení se starým rokem. 

Zdroje: redakce, Strašnické divadlo

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů