15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 4:05
- Reklama -
DomůČeskéProč diváky baví seriál Specialisté tak dlouho? Jiří Hána má jasno

Proč diváky baví seriál Specialisté tak dlouho? Jiří Hána má jasno

S desátou řadou se na jaře vrátí na obrazovky TV Nova fenomén mezi domácími kriminálkami – seriál Specialisté. Diváci se mohou těšit na kompletní tým kriminalistů pod velením majora Josefa Strouhala, který opět tvoří kapitáni Martin Kovář a Matěj Karas a také jediná žena mezi vyšetřovateli, kapitánka Zuzana Koutná. Chybět ovšem nebude ani přímý nadřízený majora Strouhala, plukovník Pavel Vondráček, koronerka MUDr. Iva Malinková nebo forenzní technik Václav Holeček!

Náš rozhovor probíhá uprostřed natáčení. Vzhledem k tomu, že na sobě máte policejní zásahovou vestu, tak to vypadá, že dnes točíte nějakou akci.

Zaplať pánbůh za to, protože já mám akční scény rád a ono jich bohužel zase tolik není. Ale dnes budeme točit přestřelku, jsem na to vybaven a moc se na to těším.

Máte tu na konzultaci kaskadéry, aby vám poradili, jak to zahrát, aby vše vypadalo realisticky?
Samozřejmě, hlavně je důležité správné držení zbraně, aby nás za to nekritizovali a aby to vypadalo věrohodně. Máme tu na pomoc kaskadéra, který nám pomůže vystavět obraz tak, aby vypadal reálně, protože dnes ještě točíme scény, ve kterých se bráníme odstřelovači. Tedy aby celá scéna byla reálná a situace vypadala dobře.

Akční scény si tedy všichni užíváte?

Ano, protože když natáčíme výslechy a porady v kanceláři na Proseku, tak je to vždy hlavně o slovech, o domněnkách či analýzách a já tu změnu s akcí vždy vítám. A byl bych rád, kdyby podobných scén bylo i víc, protože to seriálu dodává dravost. Je to jiné než jen sedět a povídat si.

Jiří Hána si akční scény užívá (foto: se souhlasem TV Nova)

A bude desátá řada dostatečně akční?

Rád bych odpověděl, že ano, ale sám nevím, protože my dostáváme scénáře vždy až před novým cyklem, takže vlastně nevíme, co nás v delším horizontu čeká. V tomto díle tedy akci máme, ale v těch dalších opravdu nevím, ale budu optimista a doufám, že tam také budou. Třeba mě teď scenáristé vyslyší a napíšou nám jich tam více. (smích)

Jaký byl návrat na plac po pauze, kterou jste při natáčení Specialistů měli?
Já se velmi rád vracím, protože mám celý štáb i kolegy rád a těší mě s nimi pracovat. A pauzu jsem využil k tomu, že jsem nazkoušel a odpremiéroval představení v Divadle Bez zábradlí, a poté jsem se zase vrátil zpět ke Specialistům.

Dokážete si stále ze sebe s kolegy vzájemně dělat legraci?
Jojo, to je potřeba. Když točíte dvanáct hodin vážné scény, tak jsou nějaké zpestření, legrace nebo v uvozovkách naschvály opravdu nutné. A parta je tu opravdu výborná. A já si myslím, že je to i jeden z důvodů, proč diváci Specialisty tak rádi sledují. Protože když máte dobré lidi, kterým na společné práci záleží, tak se to na výsledku projeví. Je to prostě radost potkávat se s lidmi, které máte rádi, a společně s nimi pracovat.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů