15.9 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 3:05
- Reklama -
DomůČeskéVašek Matějovský z Jedné rodiny: Evidentně jsme s Páťou ladili vždycky

Vašek Matějovský z Jedné rodiny: Evidentně jsme s Páťou ladili vždycky

Embryoložka Olga chodila se ženáčem, ale teď už je rok sama. Biologické hodiny sice ještě na poplach nebijí, ale začínají tikat docela nahlas. Ani jedno rande nestojí za nic, a když jí přijde do cesty Vilém, také to nejdříve nevypadá moc nadějně. Někdejší reprezentant ve veslování a nynější opilec, který bydlí ve stanu u Vodárny, se nejeví jako ta nejlepší partie. Ale zjevně je v něm něco, čemu Olga dokáže odolat jen velmi těžko! Na co se mohou diváci seriálu Jedna rodina těšit?

Přicházíte do seriálu Jedna rodina jako nová postava, mohl byste nám ji představit?
Je to vlastně velmi úspěšný mladík, který má problémy, jako má spousta lidí v jeho věku. A kvůli těm problémům mu skončila velmi úspěšná kariéra sportovce. Teď se snaží nějak přežívat a dostat se zpátky na vrchol.

Ve spojitosti s Vilémem se často objevují dvě slova, jsou to chaos a nezodpovědnost. Vystihuje ho to?

Myslím, že ho to celkem vystihuje. Vilém není v žádném případě špatný člověk, jenže když ho něco napadne, jde to okamžitě udělat, pak ho napadne něco jiného, tak od toho prvního odejde. To způsobuje spoustu rozporuplných situací.

Takže trochu ADHD?

No, možná trochu lehké ADHD. Ale spíš bych řekl, že je to takový jeho charakterový rys, že má jednoduše chaos v hlavě.

Jste si v něčem podobní?

Já určitě nemám ADHD, ale myslím si, že máme podobný ten spouštěč. Když něco chci dělat, tak to jdu dělat a nad následky přemýšlím až potom, co se pro to rozhodnu, nebo po tom, co to udělám. A pak si občas říkám: „Aha, možná jsem se nad tím mohl zamyslet.“

Vilém bude mít v životě tak trochu chaos (foto: se souhlasem TV Nova)

Vilém se v Jedné rodině zamiluje do Olgy. Čím to je, že mu padne do oka zrovna ona, která je jeho absolutním protipólem?

Říká se, že se protipóly přitahují. Mně osobně to přijde jako dost velké klišé, ale do jisté míry na tom něco je, že vás láká to, co u sebe nemáte. A baví vás to na tom druhém. Myslím, že je to taky trochu o tom, že si říkáte, že toho druhého můžete třeba trošku napravit nebo přetáhnout na svoji stranu. A pak se navzájem v tom vztahu tak trochu přetahují a v tom je možná právě ta zábava.

Podle prvních obrazů je zřejmé, že vám to s Patricií Pagáčovou na place opravdu ladí. Není to vaše první společné natáčení. Jak vzpomínáte na vaše seznámení? 

Já už vlastně ani nevím, jak jsme se seznámili nebo kde jsme se potkali poprvé. Tak nějak mám pocit, že se známe odjakživa. Zřejmě to seznámení proběhlo v Ulici, ale už to bude opravdu dlouho. Nedávno mi Páťa posílala staré fotky a video z Ulice, o kterém jsem ani nevěděl, že existuje, ale je neskutečně vtipné. Dost jsem se u toho pobavil. Evidentně jsme s Páťou ladili vždycky. (směje se)

Není to tak dávno, co jste se potkali i při natáčení jiného seriálu TV Nova…
To je pravda vlastně. V O mě se neboj jsem ji porodil. Jakože ona rodila a já jsem u toho byl, ne že bych ji já porodil. To byla taková velmi výrazná scéna, kterou si oba dobře pamatujeme. Ona má ráda realistické hraní, takže to vzala se vším všudy. (směje se) Bylo to v autě, v noci, v zimě a bylo to supr.

Máte nějakou vzpomínku na váš první natáčecí den na Jedné rodině?
Během mé první scény, kterou jsem točil s Adamem Mišíkem, jsem byl v lehce podnapilém stavu. Teda Vilém byl v podnapilém stavu, takže se tak úplně neorientoval v prostoru a šlapal tam do dětského bazénku s vodou. To bylo zajímavé, hrát člověka, který se neorientuje, ale zároveň musíte po očku sledovat, kde přesně je bazének, do kterého se máte ve správný okamžik trefit tou správnou nohou. Takže to byla docela zábavná scéna. Myslím, že to místy bude vážně sranda.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů