25.9 C
Prague
Úterý, 25 června 2024, 2:06
- Reklama -
DomůČeskéPolicie Hvar u diváků boduje. Hlavní hrdinka si Štáfka vymodlila

Policie Hvar u diváků boduje. Hlavní hrdinka si Štáfka vymodlila

Televize Nova představila divákům novou kriminálku s názvem Policie Hvar. Zatím ji mohli vidět předplatitelé videotéky Voyo, o pár dní později bude i v televizi. A zdá se, že tohle je vážně trefa do černého! Celou bandu táhne svým skvělým výkonem Štáfek, hned za ním je půvabná Slovenka, která se sama v prvním díle nazvala “čokoládou”. Je nádherná, bystrá a se Štáfkem jim to perfektně funguje.

Děj seriálu se odehrává na ostrově Hvar, na kterém ústřední dvojice česko-slovenských detektivů pomáhá objasňovat zločiny českých a slovenských turistů. Michal a Ivana jsou jako oheň a voda. Zatímco on je vtipný, sarkastický detektiv ze „staré školy“, ona je zase svobodomyslná, temperamentní žena. A společně musí napravit porušenou harmonii slunného ostrova!

Smíšený místní policejní aparát se dostane k vyšetřování i těch nejzávažnějších zločinů. Pravidlo je jasné. Česká mrtvola, český hlavní vyšetřovatel. A naopak. Díky živému, specifickému prázdninovému organismu se ale i s kolegy stanou součástí několika bizarních komunit. Vraždy a jiné zločiny je tak zavedou například mezi kouzelníky, indiány, ale i sňatkové podvodníky nebo plážové volejbalisty.

Jakub Štáfek a Alžběta Ferencová (foto: se souhlasem TV Nova)

Se Štáfkem budou soupeřit

“Původně z Bratislavy, do Chorvatska byla vyslána proto, že kolegům doma trochu lezla na nervy. Je to ambiciózní dívka, hodně toho ví a umí a nechce, aby byl její kolega Michal v čemkoli lepší než ona. Takže mezi sebou hodně soupeří,” říká o roli Ivany její představitelka Alžběta Ferencová. S Michalem jsou úplné protiklady. Ivana je z něho možná trochu nervózní, on z ní ale asi také. Ale brzy si uvědomí, že musí spolupracovat. A jak to tak bývá i v životě, protiklady se přitahují.”

Alžběta je přitom před kamerou zatím nováček. “Pro mě jsou zatím ještě všechny herecké role nové. Těší mě, že se lidem evidentně jako herečka líbím, ale je to pro mě zatím ještě nové. Kriminálky ale miluju, takže jsem byla nadšená hned ze scénáře. Hned se mi vybavila třeba Kriminálka Las Vegas nebo Miami. Tohle je sice trochu jiné, ale o to zajímavější a u nás si myslím unikátní žánr. Myslela jsem si, že budu jako drsná policajtka pronásledovat záporáky a řešit případy. Ale ta výzva byla daleko větší. Je tam trochu romantiky mezi ní a Michalem, je to seriál s komediálním přesahem a do toho musíme ještě občas zvážnět, protože přeci jen řešíme zločiny,” zamyslela se nad velkou hereckou příležitostí.

Jakuba si vymodlila

A i kolega Jakub Štáfek si nováčka oblíbil. “Jakuba Štáfka jsem před touto rolí neznala jinak než ze článků a sociálních sítí. A přestože v seriálu ztvárňujeme protikladné charaktery, v reálném životě toho máme spoustu společného – podobné názory i vkus. Je to parťák, kterého jsem si vymodlila. Navíc jsem díky natáčení poprvé navštívila Chorvatsko. I když cestuji dost často, Chorvatsku jsem se tak nějak vyhýbala. Možná jsem měla předsudky, byla jsem skeptická, protože jsem si říkala, že to nemůže být tak super, a navíc být tak blízko, ale úplně jsem si to tu zamilovala a myslím, že se sem budu vracet,” dodala nadějná slovenská herečka.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů