19.2 C
Prague
Pátek, 24 května 2024, 9:05
- Reklama -
DomůČeskéPolicie Hvar: Alžběta Ferencová je vycházející hvězdou, Štáfka si vymodlila

Policie Hvar: Alžběta Ferencová je vycházející hvězdou, Štáfka si vymodlila

Herečka Alžběta Ferencová si v nové komediální kriminálce zahrála bojovnici s hlavou v oblacích, která vyrostla ve zlaté kleci nóbl rodiny. Dokáže být naprosto nesnesitelná. Vždy stojí na straně slabých a utlačovaných a má velký smysl pro spravedlnost. Jak si užila herečka natáčení?

Kde se Ivana Štefániková vzala v Chorvatsku?
Původně z Bratislavy, do Chorvatska byla vyslána proto, že kolegům doma trochu lezla na nervy. Je to ambiciózní dívka, hodně toho ví a umí a nechce, aby byl její kolega Michal v čemkoli lepší než ona. Takže mezi sebou hodně soupeří.

Jaká je mezi hlavními protagonisty chemie?
S Michalem jsou úplné protiklady. Ivana je z něho možná trochu nervózní, on z ní ale asi také. Ale brzy si uvědomí, že musí spolupracovat. A jak to tak bývá i v životě, protiklady se přitahují.

Intenzivní čas, nejen dva měsíce v Chorvatsku, jste strávila s Jakubem Štáfkem.
Jakuba Štáfka jsem před touto rolí neznala jinak než ze článků a sociálních sítí. A přestože v seriálu ztvárňujeme protikladné charaktery, v reálném životě toho máme spoustu společného – podobné názory i vkus. Je to parťák, kterého jsem si vymodlila. Navíc jsem díky natáčení poprvé navštívila Chorvatsko.

Jakub Štáfek a Alžběta Ferencová (foto: se souhlasem TV Nova)

I když cestuji dost často, Chorvatsku jsem se tak nějak vyhýbala. Možná jsem měla předsudky, byla jsem skeptická, protože jsem si říkala, že to nemůže být tak super, a navíc být tak blízko, ale úplně jsem si to tu zamilovala a myslím, že se sem budu vracet.

Policie Hvar je trochu specifický žánr prázdninové kriminálky. Jak vám role Ivany i tón seriálu sedl?

Pro mě jsou zatím ještě všechny herecké role nové. Těší mě, že se lidem evidentně jako herečka líbím, ale je to pro mě zatím ještě nové. Kriminálky ale miluju, takže jsem byla nadšená hned ze scénáře. Hned se mi vybavila třeba Kriminálka Las Vegas nebo Miami.

Tohle je sice trochu jiné, ale o to zajímavější a u nás si myslím unikátní žánr. Myslela jsem si, že budu jako drsná policajtka pronásledovat záporáky a řešit případy. Ale ta výzva
byla daleko větší. Je tam trochu romantiky mezi ní a Michalem, je to seriál s komediálním přesahem a do toho musíme ještě občas zvážnět, protože přeci jen řešíme zločiny.

První díl už dnes večer!

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů