19.4 C
Prague
Čtvrtek, 30 května 2024, 9:05
- Reklama -
DomůČeskéPravnučka Trautenberka je vycházející hvězdou. S kariérou jí pomáhá i strýček Prachař

Pravnučka Trautenberka je vycházející hvězdou. S kariérou jí pomáhá i strýček Prachař

Herečka Alžběta Malá ze seriálu Smysl pro tumor má herectví v krvi. Nejen, že to není její první herecká příležitost, ale jejím pradědečkem je Ilja Prachař, který ztvárnil lakomého a pomstychtivého Trautenberka ve slavných Krkonošských pohádkách. Ale život jí to neulehčuje!

Málo se ví, že slavný rod Prachařových k sobě váže i mladou herečku Alžbětu Malou ze seriálu Smysl pro tumor, která tak svůj talent nezískala náhodou. S pradědečkem Iljou Prachařem měla možnost strávit jen prvních osm let svého života. Přesto na něj dodnes vzpomíná s láskou. Proč to ale nechtěla zpočátku prozradit?

Byl sprostý a laskavý, vzpomíná pravnučka

Ačkoliv nedostala Alžběta s pradědečkem příliš mnoho času, vzpomíná na něj jako na laskavého a klidného člověka. Ilja Prachař měl k povaze Trautenberka tak daleko, jak to jen šlo. Jeho pravnučka prozradila, že nejraději ho má ve filmu Spalovač mrtvol nebo Kam slunce nechodí. Role v Krkonošských pohádkách pro něj prý byla spíše prokletím, se kterým se musel celý život potýkat.

Zároveň byl sprostý – ale tak trochu hezky! Alžbětina prababička je Jana Prachařová z Nemocnice na kraji města, kterou si mladá herečka pamatuje zejména z chalupy v Doubici na severu Čech. 

Tehdy byla její prababička zděšená tím, jakou ruinu to chce pradědeček koupit. Ilja byl však tehdy natolik přesvědčený, že je to dobrá investice, že nakonec svou manželku “zlomil”. Hádky kvůli tomu ale neměli žádné. Vždy měli mezi sebou obrovskou lásku, na kterou často vzpomíná celá rodina.

Seriál Smysl pro tumor si u diváků získal velký úspěch (foto: se souhlasem České televize)

Dostává rady od Jakuba Prachaře?

Právě s Davidem nebo Jakubem Prachařovými se Alžběta na rodinné chalupě často potkává. Zda jí rodina dává herecké rady, neprozradila, ale na Davida chodí pravidelně do divadla. Když se ale Alžběta objevila v seriálu Pět let, dostala od Prachaře dlouhou zprávu, kde jí dával zpětnou vazbu. Později ani raději neprozradila, co si vše vyslechla!

Slavné předky má také ze strany své prababičky. Jana Prachařová patřila do rodiny Želenských. Její pradědeček byl Karel Želenský, režisér, dramatik a divadelní pedagog, který proslul zejména v Národním divadle. Bylo vůbec možné, aby tahle půvabná mladá dáma neskončila u herectví?

Divákům se momentálně představila v seriálu Smysl pro tumor, kde hraje vnučku umírajícího dědečka. „Ona má vedle sebe dva muže – dědu a Filipa – a oba jsou nemocní. Musela jsem v sobě často udržovat nějakou životní sílu a pevnost, kterou moje postava musí mít. Emočně těžkých scén tam byla ale spousta a tu energii si to samozřejmě bralo. Byla jsem po celou dobu natáčení hodně unavená a málo jsem spala. Ale obecně nemám problém se do těžkých emocí pokládat, naopak se s nimi setkávám ráda. Pro herce to, myslím, může být silný moment. Jen to vyžaduje svůj čas a bezpečné prostředí,“ přiblížila Alžběta svou postavu.

Zdroj: Česká televize, narodni-divadlo.cz, novinky.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů