19.4 C
Prague
Čtvrtek, 30 května 2024, 8:05
- Reklama -
DomůČeskéMartina Randová je zpátky v Ordinaci. Vrátila se nešťastná a zapšklá

Martina Randová je zpátky v Ordinaci. Vrátila se nešťastná a zapšklá

Dlouhodobě patřila k nejpopulárnějším postavám Ordinace v růžové zahradě 2, spolu se svým manželem Bobem měli silnou fanouškovskou základnu a jejich dějové linky patřily díky nikdy nekončícímu humoru a rafinovaným intrikám k divácky nejoblíbenějším. Spolu s přechodem Ordinace z obrazovek Novy na Voyo ale Martina Randová jako Heluš z děje zmizela a diváci ji mohli vídat jako hospodskou Kateřinu Dubovskou v Ulici. Nyní se Heluš do děje Ordinace vrátila ve velkém stylu.

Co všechno jste v mezidobí dělala?

Zůstala jsem věrná televizi Nova a točila a stále současně s Ordinací točím Ulici. Je to pro mě veliká radost a také výzva, protože každá role má úplně jiný charakter. Ale obě postavy, Heluš i Kateřinu, mám moc ráda. Jinak stále hraji divadlo. Tři komedie
v divadle Metro a jednu komedii na Malé scéně Studia Dva. Se všemi představeními jezdíme i po celé republice, takže hraji skoro denně. No a protože je učení textů na oboje natáčení opravdu hodně, tak se stále a stále učím. Jsem šťastná a jediné, co si přeji, je, abych byla zdravá a mohla pracovat. Je na mě závislých dost lidí, včetně mé maminky, která už skoro nechodí. A také mé dvanáctileté fenky francouzského buldočka Míny, která už také skoro nechodí. Mám tedy doma takový „lazaret“, o nějž se s láskou starám, jak jen mi to čas dovolí.

Stýskalo se vám po Heluš?

Stýskalo. Je to nádherná role a nikdy za ni nepřestanu být vděčná. Když Ordinace skončila v televizi, bylo mi to moc líto. Naštěstí jsem skoro ihned dostala nabídku na kamerové zkoušky na Kateřinu do Ulice a hurááá, povedlo se. Navíc jsem se v Ulici potkala nejen s úžasnými novými přáteli, ale i s několika kolegy, kteří přede mnou hráli v Ordinaci.

Za co máte Heluš nejvíc ráda?

Abych se přiznala, já ji mám nejvíc ráda za to, že někdo vůbec takovou postavu vymyslel, že ji scenáristé tak dobře píšou a že tu roli můžu hrát já.

Jaký to byl pocit, vejít do starých známých prostor?

První natáčecí den po tříleté pauze jsem byla hrozně nostalgická, plná očekávání a nesmírně nervózní. Naštěstí jsem první den točila s Mahulenou Bočanovou, se kterou se máme rády, tak ze mě brzy tréma spadla. Jo, a pocit vidět zase celý štáb, svoje kamarády, se kterými jsem strávila tolik krásných let, byl úžasný. Takže několika slovy? Jsem opět zase doma!

Čím překvapí Heluš diváky tentokrát?

Heluš vtrhne do Ordinace jako vichřice a totálně zamíchá Bohdanovi a Darině jejich láskyplným vztahem. Také nesmíme zapomínat, že žila mezitím s Bohdanovým bráchou, bývalým hejtmanem, a to ji docela poznamenalo. V tom horším slova smyslu. Řekla bych, že se vrátila nešťastnější, zapšklejší, vyčůranější a hlavně pevně rozhodnuta, že chce Bohdana zpátky za každou cenu. A to opravdu za každou. Mám pocit, jako by se vrátila ta stará Heluš, jak ji znají diváci od jejího nástupu do Ordinace. Ovšem v ještě lepší formě. A to vše, samozřejmě a myslím, že to je právě to skvělé, v humorném duchu. Takže věřím, že se diváci opravdu budou bavit.

Co ráda děláte, když nehrajete?

Spím. Nic moc zajímavého to teda není, ale dělám to ráda.

Na co byste diváky kromě Ordinace pozvala?

Na to, aby se začali dívat i na Ulici. A pokud chtějí zapomenout na svoje starosti, zasmát se a vypnout hlavu, ať si koupí vstupenky do Divadla Metro na Národní třídě, kde se budou smát a smát. Dále pak hraji na Malé scéně Studia Dva s Ivou Pazderkovou představení Třetí prst na levé ruce, které je podle skutečné události a kde si diváci prožijí zase velikou škálu emocí. Od smíchu až po šťastné i smutné slzy. Budou odcházet z divadla
s nadějí a s pocitem, že život je vzácný.

Martin Zounar a Martina Randová jsou ve skutečnosti kamarádi (foto: se souhlasem TV Nova)

Kde berete svoji stále dobrou náladu?

Já ani nevím. Prostě je mi tak líp. Moc bych si přála, aby bylo lidem se mnou dobře. A také mi nedělají dobře náladoví lidé, tak jsem se rozhodla, že taková nikdy nebudu. Ale neznamená to, že když někdo nemá dobrou náladu, že mi to vadí. Každý má právo na to, chovat se a cítit se, jak chce. Takže tolerantnost, to je asi odpověď na tuto otázku.

Na co jste hrdá?

Jsem opravdu a z celého srdce hrdá na všechny lidi, se kterými jsem se v životě potkala, kteří mi pomohli, když mi bylo nejhůře a kteří mě berou takovou, jaká jsem, i se všemi mými chybami. Děkuji jim za to.

Když se řekne Ordinace, co se vám vybaví jako první?
Radost.

Zdroj: redakce, TV Nova, Instagram

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů